poniedziałek, 13 lipca 2015

Wielka ucieczka z Grand Hotelu z Mysterious Room - jak zrobić to dobrze


Mysterious Room nie przestaje zaskakiwać. Większość z nas wspomina jeszcze grę, która rozgrywała się nie tak dawno na ulicach Łodzi. Tym razem jednak postanowili pójść o krok dalej i przygotować coś wyjątkowego. Już niedługo, ponieważ 21-22 sierpnia jeden z najstarszych hoteli w Łodzi zamieni się w niepowtarzalną scenę, na której odegra się wyjątkowa gra typu escape room. Nie tylko wnętrze nadaje tu niezwykłego klimatu, ale i obowiązkowe stroje, jakie muszą przygotować dla siebie uczestnicy. Do tego gra zakłada interakcję z otoczeniem i bohaterami historii oraz... dosłowną ucieczkę z Grand Hotelu. Wszystko brzmi niesamowicie fascynująco, nakreślmy jednak historię naszej rozgrywki.

Rok 1946. Tłumy widzów zebrały się w Teatrze Syrena w Grand Hotelu, aby podziwiać niezwykłą Emmę Sawicką. Wśród nich znajduje się Frank, który zameldował się w hotelu pod nazwiskiem Kloza. Tak się składa, że to podstępny hochsztapler, który kilka tygodni wcześniej sprytnie przywłaszczył sobie fortunę hrabiny Rozenbaum. Swój łup przechowuje na czas spektaklu zamknięty w sejfie w jednym z apartamentów. Jak niepostrzeżenie wejść do hotelu? Czy uda się odnaleźć skarb? Kto przyjdzie nam z pomocą rozwiązania zagadki? 

Jednym z tych elementów gry, które są wymagane od uczestników, aby zachować niepowtarzalny klimat rozgrywki, jest obowiązkowa stylizacja. Jak jednak podejść do tematu tak, aby wpasować się w klimat lat 40.? Postanowiliśmy iść o krok dalej i postawić na coś więcej niż wygrzebanie ubrań z szafy babci i dziadka. Poniżej znajdziecie wskazówki zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, które pomogą wam idealnie wpasować się w klimat tamtych czasów.

Elegancka kobieta

Pamiętajmy, że jest rok 1946. Świat dopiero co otrząsnął się po tragedii Drugiej Wojny Światowej. Nie zmieniało to faktu, że przy niewielkim nakładzie środków, można było osiągnąć spektakularne efekty!
Idealnym kształtem kobiecej sylwetki była klepsydra, dlatego też podkreślano talię paskami. Sukienki najczęściej były rozkloszowane w literę A lub też ołówkowe. Długością sięgały za kolano, a w wersji wieczorowej - aż do ziemi. W modzie były dodatkowo poszerzane ramiona uzyskiwane za pomocą wszywanych poduszek, aczkolwiek na wielkie wyjścia często odsłaniano ramiona i plecy.
Ważnym elementem ubioru były nakrycia głowy w każdej postaci: małe i duże, urocze toczki z woalką, albo ogromne kapelusze, gładkie lub też z dużą ilością dodatków. Wszystkie stylizacje były dozwolone. Żadna szanująca się kobieta nie mogła wyjść z domu bez nakrycia głowy.
Jakie buty dobrać do swojego stroju? Najmodniejsze były te na obcasie albo niewielkiej platformie, z zakrytymi palcami lub też peep-toe.
Dodatki? Małe torebki, etola z lisa czy też biżuteria (najczęściej w postaci pereł) dopełniały całość stroju.
Przejdźmy do fryzury i makijażu.
Włosy przede wszystkim były kręcone. To stanowiło bazę wszystkich fryzur. Układano je w gęste loczki lub fale.
Podstawą makijażu tamtych lat były czerwone usta. Zauważcie, że górna warga jest nieco powiększona przy pomocy makijażu. Równie ważną rolę odgrywały brwi - nie za szerokie, o nieco łukowatym kształcie. Musiały być idealne zarysowane. Oczy pozostawały raczej neutralne. Górną linię rzęs podkreślano kredką (najlepiej w kolorze ciemnego brązu) i przyciemniano włoski tuszem.
Paznokcie? Najlepiej czerwone! Klasyka w 100%!

Elegancki mężczyzna


Prawdziwy mężczyzna, to elegancki mężczyzna. Podstawą idealnego stroju były dobrze skrojone spodnie i koszula.  Marynarki były szerokie w ramionach o nieco zwężanej talii, gładkie, w kratkę lub prążki, zapinane na 2-3 guziki. W modzie były duże klapy, a idealne spodnie to takie, które były w kant i miały wywinięte nogawki. W tamtych czasach spodnie były noszone dość wysoko i daleko im było do naszych dopasowanych modeli. Szerokie nogawki to standard lat czterdziestych. Nie mogło również zabraknąć krawatów lub muszek.
Buty? Najmodniejsze były oksfordy, ale i eleganckie, czarne będą świetnym dopełnieniem.

Mężczyźni po wojnie przyzwyczajeni byli do praktycznych fryzur. W modzie były krótsze boki, podczas gdy włosy na środku głowy nieco zapuszczano, aby można je było dowolnie stylizować, najczęściej przy pomocy pomady. Każdy szanujący się dżentelmen miał zawsze przy sobie grzebień, którym mógł poprawić fryzurę. Włosy mogły być gładko zaczesane lub też starannie ułożone w fale.
Wąsy były popularne - wszystko wedle upodobań właściciela.
Czy wiecie już, co na siebie założyć pod koniec sierpnia na wielką ucieczkę z Grand Hotelu?
Cała zabawa brzmi niezwykle fascynująco i z pewnością będzie wspaniałym zwieńczenia wakacji.
My już odliczamy dni.
Poniżej znajdziecie skrót informacji dotyczących zabawy:

Kiedy? 21-22 sierpnia
Kto? Grupy 4-6 osobowe
Czas? 45 minut
Cena? 150 zł za grupę

Zapisu dokonać można tutaj. Wystartuje tylko 60 grup, więc nie zwlekajcie!

0 komentarze:

Prześlij komentarz